Z Yanosikiem teraz łatwiej nad morze

Jednym z popularniejszych kierunków wakacyjnych jest Wybrzeże. Podróż samochodem wydaje się najlepszym sposobem dotarcia do celu: nad morze można szybko dojechać autostradą A1. Teraz podróż po autostradzie będzie jeszcze wygodniejsza dzięki nowej funkcji Yanosika.

Yanosik to popularna, darmowa aplikacja dla kierowców, którą użytkownicy wszystkich platform mobilnych pobrali już 1,5 mln razy. Za jej pośrednictwem kierowcy mogą się wzajemnie informować o sytuacji na drodze. Yanosik jest swego rodzaju asystentem kierowcy. Ostrzega, pozwala na wyznaczenie trasy z ominięciem korków, daje podgląd cen paliw na stacjach benzynowych, umożliwia też sprawdzenie opinii o przydrożnych restauracjach.

W ostatnim czasie aplikację wzbogacono o kolejną funkcję: asystenta kierowcy na AmberOne autostradzie A1. Innowacyjny projekt objął północny odcinek A1: Rusocin–Czerniewice. Użytkownicy są informowani o wjeździe oraz wyjeździe z danego odcinka autostrady. Po wjeździe na A1 w aplikacji Yanosik pojawi się ikona, po kliknięciu której wyświetlone zostaną przydatne informacje, takie jak opłaty, zjazdy oraz kontakt.

Ciekawym usprawnieniem jest reagowanie przez aplikację na zmniejszenie prędkości pojazdu do określonej wartości (z wyłączeniem zjazdów, wjazdów, MOP oraz PPO). Program poinformuje wówczas kierowcę, na którym kilometrze autostrady się on znajduje. Wyświetli również numer kontaktowy do Centrum Zarządzania Autostradą. Kierowca nie musi więc udawać się do kolumny alarmowej (co w razie niesprzyjających warunków pogodowych może być kłopotliwe), tylko może zadzwonić po pomoc bez wychodzenia z samochodu.

Aplikacja przypomni także, jak należy postępować w razie awarii (włączenie świateł awaryjnych, ustawienie trójkąta ostrzegawczego). Ważnym udogodnieniem jest również informowanie o odległości do najbliższej oraz kolejnej stacji paliw, co ułatwi planowanie postojów. Producent aplikacji planuje kolejne usprawnienia w informowaniu na autostradzie.

Jest to jedyny taki projekt w Europie, łączący informowanie o sytuacji na autostradzie z tak dużą społecznością kierowców. Emitowanie komunikatów z autostrady w Yanosiku to znacznie nowocześniejsze rozwiązanie niż znany na Zachodzie system TMC, stosowany w fabrycznych radiach samochodowych. Więcej informacji o aplikacji wraz z linkami do sklepów mobilnych znajdziecie na stronie yanosik.pl.

Zobacz również: Appshaker 101

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aplikacje:

Mobilne Electronic Entertainment Expo, czyli najciekawsze gry E3 Just Dance Now - smartfonowa rewolucja w tańcu Angry Birds Transformers - nowe wcielenie Wściekłych ptaków wkrótce Flick Soccer Brazil zagospodaruje twój czas w przerwie meczu Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Band Stars, 1Password i Red Bull Wallpapers Nowe Angry Birds z epickim rozmachem pojawiły się na rynku Appshaker Komórkomanii #86 - Hitman Go, Sunrise Calendar, Timberman i inne Dwie niezbędne, darmowe aplikacje na mundial w Brazylii Godfire: Rise of Prometheus to taki Wiedźmin 3 wśród gier mobilnych SwiftKey Premium na Androida za darmo! Zapłaciłeś wcześniej? Nie będziesz pokrzywdzony Nasze ukochane Free 2 Play Nowy Hitman jeszcze w tym roku na urzadzeniach mobilnych Angry Birds Stella to nowa propozycja twórców Wściekłych ptaków Dzisiaj premiera Sky Force 2014. Zagraj w polską produkcję za darmo! Rival Knights - nowe freemium Gameloftu już niedługo na rynku Gry i aplikacje na Androida - Appshaker #85 - Monument Valley, McGyver Deadly Descent i inne Fajnie być fanem mobilnego RPG, czyli najciekawsze mRPG Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Worms 3, GO Launcher Prime za darmo i Sunrise Calendar Appshaker #84 - XCOM, Deadlings, Grumpy Weather i inne Sky Force 2014 - obejrzyj oficjalny trailer, znamy datę premiery! Muzyka Google Play - dodawanie już zakupionych albumów Messi i spółka już niedługo w grze mobilnej! Muzyka Google Play już dostępna w Polsce! Warto się skusić? F1 Race Stars - nowe wyścigi Codemasters w App Store

Popularne w tym tygodniu:

Spełnij swoje marzenia