Virtual City - znakomita gra ekonomiczna do pobrania za darmo na kilku platformach!

Nieważne, czy gracie na urządzeniach z logo nadgryzionego jabłka, tablecie Amazonu czy innych smartfonach opartych na Androidzie. Dla wszystkich mam dobrą wiadomość. Otóż studio G5 Entertainment wszystkim swoim fanom oferuje grę Virtual City za darmo.

Akcja gry toczy się w Stanach Zjednoczonych w bliżej nieokreślonym, współczesnym nam czasie. Zadaniem gracza jest stworzenie mieszkaniowego raju dla wirtualnych ludzi. Jak to zwykle w symulatorach wielkich miast bywa, trzeba okiełznać zarówno gospodarkę mieszkaniową, jak i aspekty finansowe. Znaczenie ma również zadowolenie mieszkańców.

Virtual City to jednak nieco inny typ symulatora niż chociażby klasyczne SimCity. Podstawowym działaniem jest tworzenie łańcuchów produkcyjnych dla różnego rodzaju gałęzi przemysłu. Wszystko odbywa się bez udziału ludzi. To znaczy, że nie trzeba martwić się o zapewnienie odpowiedniej liczby rąk do pracy w mieście. Owszem, budynki mieszkalne występują, ale jedynie jako element dekoracyjny lub dodatkowe wyzwanie.

Co jest zatem podstawowym ogniwem w grze? Ciężarówki! Główną kwaterą jest garaż, w którym wybiera się trzy rodzaje samochodów: ciężarówki, śmieciarki oraz autobusy. Trzeba zadbać o to, aby pomiędzy poszczególnymi fabrykami, kopalniami oraz innymi budynkami istniało połączenie transportowe.

Zasady są proste. Wspaniałe miasto potrzebuje sprawnego przemysłu, więc buduje się kopalnie, huty, farmy i inne produkcyjne budynki, następnie ciężarówkami dostarcza półprodukty do manufaktur. Gotowe wyroby, jak ciasto, kosmetyki lub ciuchy, przewozi się do supermarketu. Trzeba również autobusem dowieźć do niego ludzi, co wymaga budowy przystanków oraz domów.

Na tym jednak nie koniec – miasto musi być czyste i zadbane. Dlatego też jednym z pierwszych budynków, jakie stawia gracz, jest oczyszczalnia śmieci. Zbierane przez śmieciarki z całego miasta odpadki trafiają do oczyszczalni, w której przechodzą recykling. Całość uzupełniają elementy dekoracyjne, takie jak: parki, skwery, fontanny, rośliny, oraz budynki użyteczności publicznej: szpitale, straż pożarna, zakłady samochodowe etc.

Zobacz również: Korzenie Bejeweled i Candy Crush Saga

Główna kampania składa się z 50 plansz rozgrywanych w pięciu różnych miastach USA. Dla każdej lokacji jest inny teren oraz zadania do wykonania. Zaczyna się naturalnie z samouczkiem, który krok po kroku objaśnia działanie całej gry. W walce z pogarszającą się koniunkturą przeszkadzają klęski żywiołowe. Co jakiś czas wybucha pożar, czasami trzeba odbudować miasto po trzęsieniu ziemi.

Zgodnie z informacją prasową studia G5 Entertainment Virtual City będzie można pobrać za darmo z wymienionych poniżej sklepów do 29 czerwca. Oczywiście w grze są okazjonalnie wyświetlające się reklamy i mikrotransakcje. Nie powinny one jednak zakłócać rozgrywki. Zachęcam do pobierania Virtual City.

iTunes Store:
Virtual City (Full) for iPhone
Virtual City HD (Full) for iPad
Google Play:
Virtual City for Google Play
Amazon Appstore:
Virtual City for Kindle Fire
Mac App Store:
Virtual City for Mac

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aplikacje:

Appshaker Komórkomanii #88 - Angry Birds Epic, Lumosity, BallTune i inne Nowa Cywilizacja wkrótce trafi na nasze smartfony! Wygraj Galaxy S4 z aplikacją pyszne.pl! Asphalt 8: Airborne naszpikowany nowymi samochodami Jolla Launcher dla Androida już w przyszłym tygodniu. Czekam z niecierpliwością! Z Launcher - pomysł fajny, ale Nokia musi jeszcze nad nim popracować Filmy już dostępne w polskim Google Play. Fajnie, ale lepiej pójść do kina Appshaker Komórkomanii #87 - Sky Force 2014, Slido, 1Path i inne "For the Emperor!", czyli Warhammer 40,000: Carnage już w Google Play Graliśmy już w Godfire: Rise of Prometheus. Może być hitem! Z Yanosikiem teraz łatwiej nad morze Mobilne Electronic Entertainment Expo, czyli najciekawsze gry E3 Just Dance Now - smartfonowa rewolucja w tańcu Angry Birds Transformers - nowe wcielenie Wściekłych ptaków wkrótce Flick Soccer Brazil zagospodaruje twój czas w przerwie meczu Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Band Stars, 1Password i Red Bull Wallpapers Nowe Angry Birds z epickim rozmachem pojawiły się na rynku Appshaker Komórkomanii #86 - Hitman Go, Sunrise Calendar, Timberman i inne Dwie niezbędne, darmowe aplikacje na mundial w Brazylii Godfire: Rise of Prometheus to taki Wiedźmin 3 wśród gier mobilnych SwiftKey Premium na Androida za darmo! Zapłaciłeś wcześniej? Nie będziesz pokrzywdzony Nasze ukochane Free 2 Play Nowy Hitman jeszcze w tym roku na urzadzeniach mobilnych Angry Birds Stella to nowa propozycja twórców Wściekłych ptaków

Popularne w tym tygodniu:

Ekrany 18:9 nabierają jeszcze więcej sensu. YouTube w końcu aktualizuje swoją aplikację Files Go, czyli Google będzie miał własnego menedżera plików Apple Clips 2.0 już jest. Zostałem hologramem z "Gwiezdnych wojen" SkyCash - szkoda, że tak świetna usługa ma tak skopaną aplikację Fałszywy WhattsApp w sklepie Play pobrany ponad milion razy Face ID nie zadziała w niektórych aplikacjach polskich banków. Użytkownicy muszą korzystać z PIN-u