Znamy już datę premiery Modern Combat 5

Jeden z najbardziej wyczekiwanych FPS-ów na urządzenia mobilne w końcu doczekał się oficjalnej daty premiery. Jeżeli nie wydarzy się nic niespodziewanego, Modern Combat 5 na rynku pojawi się 24 lipca. Czego możemy spodziewać się po najnowszej produkcji Gameloftu?

W październiku informowałem Was o tym, że data premiery Modern Combat 5 została przesunięta na rok 2014. Nie spodziewałem się wtedy jednak, że na nowe dzieło Gameloftu przyjdzie czekać nam tak długo. Francuzi zapewniają jednak, że wykorzystali dodatkowy czas na przygotowanie produktu najwyższej klasy.


Wiadomo już, że Gameloft nie pokusił się o stworzenie nowego silnika graficznego dla piątej części Modern Combat. Postanowiono zainwestować w szereg poprawek graficznych oraz kilku dodatkowych efektów, które pozwolą jednak zauważyć skok jakości grafiki. Należy spodziewać się zatem tekstur w wyższej rozdzielczości oraz mniejszego ich rozciągania na modelach.

Francuzi chwalą się również, że po raz pierwszy w swojej grze zaimplementowali efekt SSAO (Screen Space Ambiet Occlusion), czyli bardzo wydajnej techniki uzyskiwania lepszego modelu oświetlania obiektów. Dzięki temu gracz będzie mógł zaobserwować charakterystyczne miękkie cienie na powierzchniach obiektów przysłoniętych przez inne elementy oglądanej sceny.


Nie jest również tajemnicą, że Modern Combat 5 zaoferuje graczom dwa tryby zabawy. Pierwszym z nich będzie kampania dla pojedynczego gracza, drugim natomiast rozbudowany tryb multiplayer. Co ciekawe jednak, odblokowane w singlu bronie oraz doświadczenie przeskoczy razem z nami do rozgrywki wieloosobowej i na odwrót. Całość uzupełniać będą 4 klasy żołnierzy o różnych charakterystykach bojowych.

Jak już wspomniałem na wstępie, gra pojawi się na rynku już 24 lipca. Wiadomo także że projekt ten zostanie wydany w modelu Premium. Gra kosztować będzie najprawdopodobniej kilka euro, ale w zamian za to nie zaoferuje żadnych mikrotranskacji. To dość duże zaskoczenie, zważywszy na to, że to Gameloft zainspirował branże grami freemium.

Zobacz również: Tetris byłby finansową porażką

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aplikacje:

Oldify 2 - zabawny program do postarzania fotek Ile warty będzie rynek gier mobilnych w 2016? Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Aviate, tapety z Androida L i Castle of Illusion Reklama Dungeon Keepera wprowadza w błąd konsumentów The Witcher Battle Arena, czyli Wiedźmin wyląduje na urządzeniach mobilnych World of Tanks: Blitz. Widziałem, grałem i wróżę sukces Garmin Viago - kompleksowa nawigacja za kilka złotych Aerena Clash of Champions wreszcie w App Store! World of Tanks Blitz - iOS-owa odsłona kultowego MMO do pobrania za darmo Kinetise. Polski start-up, dzięki któremu każdy może zrobić aplikację mobilną Appshaker Komórkomanii #88 - Angry Birds Epic, Lumosity, BallTune i inne Nowa Cywilizacja wkrótce trafi na nasze smartfony! Virtual City - znakomita gra ekonomiczna do pobrania za darmo na kilku platformach! Wygraj Galaxy S4 z aplikacją pyszne.pl! Asphalt 8: Airborne naszpikowany nowymi samochodami Jolla Launcher dla Androida już w przyszłym tygodniu. Czekam z niecierpliwością! Z Launcher - pomysł fajny, ale Nokia musi jeszcze nad nim popracować Filmy już dostępne w polskim Google Play. Fajnie, ale lepiej pójść do kina Appshaker Komórkomanii #87 - Sky Force 2014, Slido, 1Path i inne "For the Emperor!", czyli Warhammer 40,000: Carnage już w Google Play Graliśmy już w Godfire: Rise of Prometheus. Może być hitem! Z Yanosikiem teraz łatwiej nad morze Mobilne Electronic Entertainment Expo, czyli najciekawsze gry E3 Just Dance Now - smartfonowa rewolucja w tańcu

Popularne w tym tygodniu:

Ekrany 18:9 nabierają jeszcze więcej sensu. YouTube w końcu aktualizuje swoją aplikację Files Go, czyli Google będzie miał własnego menedżera plików Apple Clips 2.0 już jest. Zostałem hologramem z "Gwiezdnych wojen" SkyCash - szkoda, że tak świetna usługa ma tak skopaną aplikację Fałszywy WhattsApp w sklepie Play pobrany ponad milion razy Face ID nie zadziała w niektórych aplikacjach polskich banków. Użytkownicy muszą korzystać z PIN-u