Premiera Bioshock w App Store coraz bliżej!

Pierwsze wzmianki na temat Bioshocka dla iOS pojawiły się już w 2009 roku. Przez wiele miesięcy jednak producenci gry nie ujawniali żadnych szczegółów na temat konwersji tego popularnego FPS’a na urządzenia mobilne. Okres ciszy dobiegł jednak końca, a rychłą premierę da się już niemal wyczuć w powietrzu.

W początkowej fazie, za produkcje gry mieli odpowiadać programiści IG FUN, jednak ostatecznie to chiński oddział studia 2K Games odpowiedzialny jest za przeniesienie Bioshocka na iPady oraz iPhony. Warto przypomnieć, że Bioshock to znana z konsol gra akcji w której główny bohater po kraksie samolotowej ląduje w przestrzeni oceanu, odkrywając pod wodą dziwne miasto Rapture.


Akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Natomiast utrzymane w futurystycznym klimacie lokacje podziwiamy dzięki silnikowi Unreal Engine 3. Twórcy gry chwalą się, że dzięki Havok’s Animation Tools udało im się przenieść jeden do jeden całą grę na urządzenia mobilne Apple’a. Oczywiście lekkim modyfikacjom ulegnie grafika oraz sterowanie, które dostosowano do dotykowych ekranów.

Gra wydaje się być już w ostatniej fazie produkcji, bowiem spora grupa amerykańskich dziennikarzy miała już okazję zagrać w Bioshocka na iOS. Do wpisu dołączyłem dość obszerny materiał nagrany przez ekipę Touch Arcade. Możecie zatem zobaczyć jak gra prezentuje się w akcji. Trzeba przyznać, że całość robi bardzo pozytywne wrażenie.

Kiedy premiera? Tego niestety jeszcze nie wiadomo, ale biorąc pod uwagę fakt, że tak dużo informacji nagle wypłynęło na światło dzienne, należy się jej spodziewać już niedługo. Zagadką również pozostaje cena Bioshocka. Spekuluje się jednak, że wzorem innych dużych premier, 2K Games zażąda od graczy kilkanaście dolarów.

Wiadomo natomiast, że gra zostanie opublikowana w modelu Premium i nie będzie zawierać mikrotranskacji. Podejmując temat technicznych aspektów BioShocka, należy także pamiętać, że gra nie uruchomi się na starszych urządzeniach z iOS na pokładzie. Oficjalnie aplikację będzie można uruchomić na iPad Air, iPad Mini 2, iPad 4, iPhone 5S, iPhone 5C oraz iPhone 5. Zaskoczeni?

Zobacz również: Internet rzeczy czy rzeczy internetu?

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Apple:

Duża obniżka cen gier z serii Anomaly w App Store Table Tennis Touch o połowę tańszy w App Store Pou do pobrania za darmo z App Store! Ulotka z datą premiery i cenami iPhone 6? Płatna wersja VLC Streamera do pobrania za darmo z App Store! Z MyBrushes Pro możesz rysować na iPadzie jak profesjonalista Paper Camera zupełnie za darmo z App Store! Skorzystaj z promocji i zagraj w Jengę na iPadzie Piracka promocja na Assassin's Creed w App Store. Bierzcie póki jest za darmo! Motion Tennis - gratka dla użytkowników Apple TV Civilization Revolution 2 zadebiutowało w App Store! Chcesz zagrać z przyjacielem na iPadzie? Sprawdź te dwie gry! Moment - sprawdź, jak mocno jesteś uzależniony od iPhone’a! Premiera Stronghold 3: The Campaigns w App Store. Jest drogi i tylko na iPada! Letnia promocja Electronic Arts - 40 tytułów za dolara w App Store! Fish Out Of Water oraz inne hity Halfbrick Studios za darmo w App Store! Znamy już datę premiery World of Tanks: Blitz! Deus Ex: The Fall na iOS za darmo! Zapomnij jednak o polskim koncie Republique i MultiPonk do pobrania za darmo z App Store Szybki dostęp do zasobów komputera z iPada. Skorzystaj z promocji na Splashtop 2! Trainz Simulator 2 wylądował w App Store Infinity Blade 2 aplikacją tygodnia w App Store. Pobierz grę za darmo! Legendarny Alone in the Dark w App Store! Warner Bros przecenia gry z serii LEGO w App Store!