Godus - najnowsze dzieło Petera Molyneux pojawiło się w App Store

Przez jednych czczony jako bóg branży gier, przez innych wyśmiewany za ekscentryczne podejście do prezentacji swoich dzieł. Peter Molyneux, człowiek odpowiedzialny za Dungeon Keepera, Black & White oraz Populousa opublikował nową grę w App Store. Właśnie ruszyła lawina artykułów, newsów oraz postów na forach. Czy gra jest warta takiego szumu?

Mało kto dziś już zapewne pamięta, ale kilka miesięcy temu Mateusz w swoich przewidywaniach do kogo będzie należał rok 2014, wymienił również Godusa. Grę, która w swoich złożeniach miała czerpać z wszystkich kultowych dzieł Molyneux z przeszłości. Aplikacja jest już dostępna do pobrania z App Store, więc każdy może sprawdzić czy wyszedł hit czy też gniot.


Godus pozwala nam wcielić się w boga dbającego o dobrobyt i bezpieczeństwo swoich wyznawców. Posłuch u wiernych zdobywamy dzięki szeregu nadnaturalnych mocy pozwalających m.in. wpływać na kształt terenu. Nic nie stoi zatem na przeszkodzie, aby stworzyć biblijny raj dla naszych wyznawców. Zamieszkujący świat gry ludzie kontrolowani są przez sztuczną inteligencję.

Nasza moc zależy jednak od liczby wiernych. Grę rozpoczynamy zaledwie od dwóch wyznawców, ale liczbę tę szybko można zwiększyć poprzez budowanie nowych budowli. Początkowo rozgrywka nastawiona jest na ekonomiczny rozwój, później trzeba przyszykować się na podbój terenów należących do innych cywilizacji.


Ciekawostką jest sposób w jaki zrealizowano przeskok z jednego okresu cywilizacyjnego do drugiego. Gracz musi bowiem zbierać karty reprezentujące surowce, technologie lub ery. Znajdujemy je w skrzyniach oraz w świątyniach. Eksploracja mapy oraz odrobina szczęścia jest więc niezbędna dla naszego rozwoju. Nie wystarczy zatem ślepo rozbudowywać budynki, aby zdobywać przewagę nad innymi graczami.

Oczywiście jak na grę w modelu freeemium przystało, znalazły się również mikrotranskacje, które ułatwiają co nieco. Jak zapewnia jednak Peter Molyneux, nie są one niezbędne do czerpania przyjemności z gry. Fanów telefonów z Androidem uspokajam, jeszcze w tym roku Godus powinien pojawić się także w Google Play.

Zobacz również: Appshaker 102

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aplikacje:

XCOM The Board Game - planszówka która wymaga mobilnej aplikacji do grania Flappy Birds Family opublikowane w Amazon Appstore! Appshaker Komórkomanii #92 - Call of Duty Strike Team, Leo's Fortune, GameBench i inne Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Atlas Web Browser, Teenage Mutant Ninja Turtles i Collateral Bladelords Fighting Revolution - przyjemna bijatyka na iPhone’a od polskiego producenta Heroes of Might and Magic 3 i Disciples 2 na Androidzie? To możliwe dzieki ExaGear Wkrótce zobaczymy samochody rodem z "Nieustraszonego" Lionsgate wchodzi na rynek gier mobilnych Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Dino Hunter, Batman Arkham Origins i LeanDroid Angry Birds Transformers coraz bliżej. Jest już pierwszy zwiastun The King of Fighters 98 wylądowało w Google Play oraz App Store Appshaker Komórkomanii #91 - Knock-Knock, Cardboard, Rise of Glory i inne Dorwałeś Modern Combat 5 przed premierą? Uważaj, bo czeka cie ban! Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: tapety z LG G3, Cyanogen Gallery i Dragon Finga FotoSwipe czyli fotograficzna aplikacji, której warto się przyjrzeć. Breach & Clear do pobrania za darmo z App Store Appshaker Komórkomanii #90 - E-Food, Spy vs Spy, The Rythm Of Fighters i inne Dostęp zdalny i aplikacje mobilne – inteligentny budynek zawsze pod kontrolą Sonic Jump Fever wystarcza na kilka minut zabawy Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: INDY 500, Leo's Fortune i CCleaner Appshaker Komórkomanii #89 - Abyss Attack, BIG Launcher i inne Reckless Racing 3 oficjalnie zapowiedziany! Znamy już datę premiery Modern Combat 5 Oldify 2 - zabawny program do postarzania fotek

Popularne w tym tygodniu:

Spełnij swoje marzenia