Dobroczynny wpływ App Store na życie Europejczyków

Bardzo ciekawe informacje dotarły do nas z Cupertino. Firma Apple bowiem opublikowała finansowy raport z którego wynika, że europejscy producenci aplikacji mobilnych zarobią w tym roku w App Store ponad 16 miliardów dolarów. W raporcie znalazło się też kilka innych ciekawych danych związanych z naszym kontynentem.

Zgodnie z opublikowanymi informacjami, od 2008 roku Apple wypłaciło developerom z Europy ponad 6,5 miliarda dolarów. Jest to bezpośredni zysk wypracowany w App Store. Kwota ta stanowi 1/3 wszystkich zarobków programistów z całego świata. Dominującą pozycję w tym zestawieniu zajmują gry.

W Europie zarejestrowano ponad 280 tysięcy kont developerskich uprawniających do publikowania aplikacji w App Store. Największą grupę programistów stanowią mieszkańcy Wielkiej Brytanii (61,100 konto) oraz Niemiec (52,200 kont). Co ciekawe, Apple szacuje że od 2008 roku dzięki App Store powstało ponad 500 tysięcy miejsc pracy.

Na tak dobry wynik składają się nie tylko stanowiska w firmach zajmujących się produkcja gier mobilnych, ale również oferty od samego Apple. Irlandzki oddział firmy w dużej części oddelegowany jest do obsługiwania procesów zwianych z App Store. Łącznie z pracownikami sklepów w terenie, Apple zatrudnia 16 tysięcy obywateli EU.

Przewidywania na kolejne lata są jeszcze bardziej optymistyczne. Apple szacuje bowiem że do końca 2014 roku developerzy z całego świata zarobią łącznie 86 miliardów dolarów, z czego 16,5 miliona powędruje do producentów z Europy.

Oczywiście pieniądze nie pochodzą bezpośrednio od Apple, a od klientów App Store’a. Nie zmienia to jednak faktu, że pojawienie się sklepu z aplikacjami Apple’a stworzyło nową gałąź w branży wirtualnej rozrywki. Produkcja gier i aplikacji to tylko jedna strona medalu, za nimi kryje się także ogromy rynek reklamowy oraz medialny, którego częścią jest także Komorkomania.

Zobacz również: Czy można ufać dyskom w chmurze (rozmowa z Mikko Hypponenem)

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Apple:

Dwie ciekawe promocje z App Store Premiera Bioshock w App Store coraz bliżej! Duża obniżka cen gier z serii Anomaly w App Store Table Tennis Touch o połowę tańszy w App Store Pou do pobrania za darmo z App Store! Ulotka z datą premiery i cenami iPhone 6? Płatna wersja VLC Streamera do pobrania za darmo z App Store! Z MyBrushes Pro możesz rysować na iPadzie jak profesjonalista Paper Camera zupełnie za darmo z App Store! Skorzystaj z promocji i zagraj w Jengę na iPadzie Piracka promocja na Assassin's Creed w App Store. Bierzcie póki jest za darmo! Motion Tennis - gratka dla użytkowników Apple TV Civilization Revolution 2 zadebiutowało w App Store! Chcesz zagrać z przyjacielem na iPadzie? Sprawdź te dwie gry! Moment - sprawdź, jak mocno jesteś uzależniony od iPhone’a! Premiera Stronghold 3: The Campaigns w App Store. Jest drogi i tylko na iPada! Letnia promocja Electronic Arts - 40 tytułów za dolara w App Store! Fish Out Of Water oraz inne hity Halfbrick Studios za darmo w App Store! Znamy już datę premiery World of Tanks: Blitz! Deus Ex: The Fall na iOS za darmo! Zapomnij jednak o polskim koncie Republique i MultiPonk do pobrania za darmo z App Store Szybki dostęp do zasobów komputera z iPada. Skorzystaj z promocji na Splashtop 2! Trainz Simulator 2 wylądował w App Store Infinity Blade 2 aplikacją tygodnia w App Store. Pobierz grę za darmo!