Kobiety wydają więcej pieniędzy na gry mobilne niż mężczyźni!

Przez lata wizerunek gracza-maniaka nie ulegał zmianie. Pryszczaty, otyły i blady od braku słońca chłopak stał się symbolem popkultury. Tymczasem okazuje się, że to przedstawicielki płci pięknej wydają więcej pieniędzy na gry. Pod warunkiem jednak, że można je pobrać na smartfon lub tablet.

Według najnowszego raportu firmy Flurry, kobiety dużo częściej (dokładnie o 31 procent) decydują się na skorzystanie z mikrotransakcji aniżeli panowie. Panie potrafią spędzać z grą również znacznie więcej czasu (35 procent) od facetów. Współczynnik powrotu do wybranego tytułu w ujęciu tygodniowym (42 procent) dowodzi natomiast, że kobiety bardziej angażują się w grę od mężczyzn.

Raport został zainspirowany sukcesem gry Kim Kardashian: Hollywood, która zdobyła ogromną popularność wśród kobiet. O ile fakt, że symulator życia hollywoodzkiej gwiazdy przyciąga płeć piękną do ekranów smartfonów nikogo nie powinien dziwić, o tyle poniższy wykres powinien już nieco zaskakiwać.


Ekipa Flurry zbadała bowiem 19 różnych kategorii gier w App Store pod względem wydawanych pieniędzy oraz czasu spędzonego w grze. Okazało się, że w aż 9 z nich dominującą role odgrywają kobiety, a w czterech innych panuje idealna równowaga. Faceci dominują zaledwie w 6 hardcorowych kategoriach jak: RPG, strategie lub gry sportowe.

Raport został sporządzony na podstawie gier, które zdobyły ogólnoświatową popularność w App Store i zostały zainstalowane na ponad milionie urządzeń zarejestrowanych w platformie Flurry. Czy jest to dostatecznie reprezentatywna grupa oceńcie sami. Wygląda jednak na to, że wizerunek mobilnego gracza-maniaka jest zdecydowanie inny od powszechnie panującej opinii.

Zobacz również: Appshaker 101

Podziel się:

Także w kategorii Aplikacje:

Appshaker Komórkomanii #93 - Modern Combat 5, Teenage Mutant Ninja Turtles,PF Nawigacja i inne Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: The King of Fighters '98, Launcher Google Now i Re-Volt 2: Multiplayer Godus - najnowsze dzieło Petera Molyneux pojawiło się w App Store XCOM The Board Game - planszówka która wymaga mobilnej aplikacji do grania Flappy Birds Family opublikowane w Amazon Appstore! Appshaker Komórkomanii #92 - Call of Duty Strike Team, Leo's Fortune, GameBench i inne Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Atlas Web Browser, Teenage Mutant Ninja Turtles i Collateral Bladelords Fighting Revolution - przyjemna bijatyka na iPhone’a od polskiego producenta Heroes of Might and Magic 3 i Disciples 2 na Androidzie? To możliwe dzieki ExaGear Wkrótce zobaczymy samochody rodem z "Nieustraszonego" Lionsgate wchodzi na rynek gier mobilnych Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Dino Hunter, Batman Arkham Origins i LeanDroid Angry Birds Transformers coraz bliżej. Jest już pierwszy zwiastun The King of Fighters 98 wylądowało w Google Play oraz App Store Appshaker Komórkomanii #91 - Knock-Knock, Cardboard, Rise of Glory i inne Dorwałeś Modern Combat 5 przed premierą? Uważaj, bo czeka cie ban! Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: tapety z LG G3, Cyanogen Gallery i Dragon Finga FotoSwipe czyli fotograficzna aplikacji, której warto się przyjrzeć. Breach & Clear do pobrania za darmo z App Store Appshaker Komórkomanii #90 - E-Food, Spy vs Spy, The Rythm Of Fighters i inne Dostęp zdalny i aplikacje mobilne – inteligentny budynek zawsze pod kontrolą Sonic Jump Fever wystarcza na kilka minut zabawy Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: INDY 500, Leo's Fortune i CCleaner Appshaker Komórkomanii #89 - Abyss Attack, BIG Launcher i inne

Popularne w tym tygodniu:

Spełnij swoje marzenia