Zgodnie z oczekiwaniami RollerCoaster Tycoon 4 przechodzi na model freemium

Nieco ponad 4 miesiące temu przestrzegałem Was przed zakupem RollerCoaster Tycoon 4 Mobile z App Store. Gra od początku bowiem była nastawiona na zarabianie w modelu freemium. Kto wtedy wydał kilka euro, dzisiaj zapewne żałuje, bo dzieło Atari od teraz jest dostępne do pobrania za darmo.

Nie jest to chwilowa promocja, jak to ma miejsce z większością tytułów w sklepie z aplikacjami Apple’a. Gra kilka dni temu oficjalnie stała się aplikacją freemium, którą można pobrać za darmo. Ruch ten był zaplanowany od samego początku. Najpierw jednak chciano sprawdzić czy znajdą się chętni do zapłacenia za uznaną na rynku markę.


O dziwo większość osób dała się nabrać i zakupiła grę w dniu premiery. Aplikacja bez problemu dostała się do Top 10 płatnych gier w większości krajów. Teraz ten sam ruch zostanie powtórzony z rankingiem darmowych gier. Wprawdzie kupujący płatną wersję otrzymali kilka wirtualnych dolarów na zakupy w grze, ale była to tylko podkładka pod ewentualną fale niezadowolenia po przejściu na mikrotranskacje.

W RollerCoaster Tycoon 4 zadaniem gracza jest budowa własnego parku rozrywki. Atrakcje w parku muszą być tak pociągające, aby odwiedzający go ludzie zostawiali w nim sporo pieniędzy. Można zatem budować własne rollercoastery, restauracje, hotele, dekoracje lub budki z jedzeniem.


Zarobione pieniądze inwestuje się w nowe maszyny oraz ulepszanie biznesu. Oczywiście, budowa kolejnych atrakcji (ponad 50 dostępnych) oprócz środków finansowych wymaga także czasu. Jak nietrudno się domyślić, czas ten można zredukować dzięki specjalnej walucie kupionej w wirtualnym sklepiku.

Cóż, teraz możecie sprawdzić co też przygotowało Atari dla swoich fanów. Nie musicie kupować jednak kota w worku jak uczynili to gracze kilka miesięcy temu. Aplikacje pobieracie za darmo z App Store, a później wystarczy tylko inwestować prawdziwe pieniądze na wirtualne atrakcje dla naszego parku rozrywki.

Zobacz również: Tetris byłby finansową porażką

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aplikacje:

Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: F18 Carrier Landing II, Crazy Taxi: City Rush i Dziobaq Czwarta odsłona Sentinela wylądowała w App Store Kobiety wydają więcej pieniędzy na gry mobilne niż mężczyźni! Appshaker Komórkomanii #93 - Modern Combat 5, Teenage Mutant Ninja Turtles,PF Nawigacja i inne Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: The King of Fighters '98, Launcher Google Now i Re-Volt 2: Multiplayer Godus - najnowsze dzieło Petera Molyneux pojawiło się w App Store XCOM The Board Game - planszówka która wymaga mobilnej aplikacji do grania Flappy Birds Family opublikowane w Amazon Appstore! Appshaker Komórkomanii #92 - Call of Duty Strike Team, Leo's Fortune, GameBench i inne Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Atlas Web Browser, Teenage Mutant Ninja Turtles i Collateral Bladelords Fighting Revolution - przyjemna bijatyka na iPhone’a od polskiego producenta Heroes of Might and Magic 3 i Disciples 2 na Androidzie? To możliwe dzieki ExaGear Wkrótce zobaczymy samochody rodem z "Nieustraszonego" Lionsgate wchodzi na rynek gier mobilnych Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Dino Hunter, Batman Arkham Origins i LeanDroid Angry Birds Transformers coraz bliżej. Jest już pierwszy zwiastun The King of Fighters 98 wylądowało w Google Play oraz App Store Appshaker Komórkomanii #91 - Knock-Knock, Cardboard, Rise of Glory i inne Dorwałeś Modern Combat 5 przed premierą? Uważaj, bo czeka cie ban! Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: tapety z LG G3, Cyanogen Gallery i Dragon Finga FotoSwipe czyli fotograficzna aplikacji, której warto się przyjrzeć. Breach & Clear do pobrania za darmo z App Store Appshaker Komórkomanii #90 - E-Food, Spy vs Spy, The Rythm Of Fighters i inne Dostęp zdalny i aplikacje mobilne – inteligentny budynek zawsze pod kontrolą

Popularne w tym tygodniu:

Ekrany 18:9 nabierają jeszcze więcej sensu. YouTube w końcu aktualizuje swoją aplikację Files Go, czyli Google będzie miał własnego menedżera plików Apple Clips 2.0 już jest. Zostałem hologramem z "Gwiezdnych wojen" SkyCash - szkoda, że tak świetna usługa ma tak skopaną aplikację Face ID nie zadziała w niektórych aplikacjach polskich banków. Użytkownicy muszą korzystać z PIN-u