Icebreaker: A Viking Voyage za darmo w App Store!

Nieco ponad rok temu twórcy Angry Birds uruchomili program Rovio Stars, w ramach którego uznany producent gier mobilnych wspierał mniejszych i biedniejszych developerów. Pierwszym projektem jaki ukazał się z tej inicjatywy był Icebreaker. Dzisiaj możecie przekonać się sami czy akcja była warta świeczki bowiem gra jest dostępna do pobrania za darmo.

W Icebreaker: A Viking Voyage gracz dowodzi ekipą wikingów, na której czele stoi brodaty herszt. Dzielni wojownicy wypłynęli na wyprawę w nieznane. Pech chciał, że wylądowali w kraju opanowanym przez lód oraz trolle. Wydostanie się z pułapek zastawionych na wikingów wymaga zręczności oraz logicznego myślenia.


Palcem przecina się bryły lodu oraz inne przedmioty. Zazwyczaj w lodzie uwięzieni są wikingowie lub skrzynie pełne skarbów. Należy tak przecinać lód oraz inne elementy, aby wszyscy wojownicy trafili na łajbę wikingów. Im mniej cięć się użyje, tym większa szansa na zaliczenie poziomu na maksymalnym poziomie.

Wszystkie przecięte przedmioty podlegają prawom fizyki: bryły wpadają z pluskiem do wody, potrafią się też ślizgać lub popychać. Trzeba więc kombinować. Pomimo że szata graficzna jest dwuwymiarowa, animacje wyglądają wspaniale. Można powiedzieć, że Icebreaker to idealna gra na urządzenia dotykowe.


Główna kampania składa się z aż 140 plansz, kolejne są coraz trudniejsze. Gracz poznaje nowe mechanizmy oraz sposoby na zaliczenie planszy. Rozgrywka jest urozmaicona, więc na pewno nie będziecie się nudzić. Są również i takie plansze, na których staje się do walki z olbrzymim bossem, czy dodatkowe miejsca z ukrytymi skarbami.

Pierwotnie w App Store pojawiły się dwie odrębne aplikacje dla iPhonów oraz iPadów. Na szczęście w późniejszym terminie zdecydowano się opublikować wersję uniwersalną, którą teraz możecie pobrać za darmo ze sklepu Apple’a. W aplikacji występują mikrotransakcje, ale niech Was to nie zniechęca. Gierka jest naprawdę świetna.

Zobacz również: Techgadka: rozczarowania 2014 roku

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Apple:

Promocja na Alien Shootera w App Store Chwilowa promocja na Audiko Ringtones PRO, warto skorzystać jeżeli chcesz darmowe dzwonki na iPhone’a! EPOCH 2 za darmo w App Store Dobroczynny wpływ App Store na życie Europejczyków Dwie ciekawe promocje z App Store Premiera Bioshock w App Store coraz bliżej! Duża obniżka cen gier z serii Anomaly w App Store Table Tennis Touch o połowę tańszy w App Store Pou do pobrania za darmo z App Store! Ulotka z datą premiery i cenami iPhone 6? Płatna wersja VLC Streamera do pobrania za darmo z App Store! Z MyBrushes Pro możesz rysować na iPadzie jak profesjonalista Paper Camera zupełnie za darmo z App Store! Skorzystaj z promocji i zagraj w Jengę na iPadzie Piracka promocja na Assassin's Creed w App Store. Bierzcie póki jest za darmo! Motion Tennis - gratka dla użytkowników Apple TV Civilization Revolution 2 zadebiutowało w App Store! Chcesz zagrać z przyjacielem na iPadzie? Sprawdź te dwie gry! Moment - sprawdź, jak mocno jesteś uzależniony od iPhone’a! Premiera Stronghold 3: The Campaigns w App Store. Jest drogi i tylko na iPada! Letnia promocja Electronic Arts - 40 tytułów za dolara w App Store! Fish Out Of Water oraz inne hity Halfbrick Studios za darmo w App Store! Znamy już datę premiery World of Tanks: Blitz! Deus Ex: The Fall na iOS za darmo! Zapomnij jednak o polskim koncie