Stronghold 3 za darmo po 2 miesiącach od premiery!

Do obniżek w App Store zdążyliśmy się już wszyscy przyzwyczaić. Niemal każdy tytuł prędzej czy później oferowany jest za mniejsze pieniądze. Promocja na Stronghold 3 jednak zaskakuje, bowiem gra zaledwie dwa miesiące temu sprzedawana była po 6 euro. Teraz dzieło Digital Tribe jest do pobrania za darmo.

Oczywiście bardzo rzadko zdarza się, aby developerzy oddawali coś zupełnie za darmo. Zazwyczaj bowiem w grze znajdują się mikrotranskacje lub reklamy, które nierzadko lepiej finansują projekt aniżeli zwykła sprzedaż. W Stronghold 3 za dodatkową opłatą można przystąpić do składającej się z 17 misji kampanii wojennej, która polega na obronie zamku oraz atakach twierdz przeciwników.


Tytuł podpowiada, że gra została oparta na silniku trzeciej części Twierdzy, nie jest to jednak konwersja jeden do jednego znanej z komputerów trójki. Twórcy zdecydowali się bowiem tylko na wykorzystanie podstawowych mechanizmów zabawy, aby przygotować tytuł odpowiedni dla dotykowych ekranów.

The Campaigns to mieszanka wojennego RTS-a i strategii turowej. Zadanie gracza polega na budowaniu własnej twierdzy oraz rekrutacji wojsk potrzebnych do oblegania innych zamków. Gromadzi się surowce, produkuje żywność, wznosi mury i szkoli armię. W początkowej fazie rozgrywki nacisk położono na symulację średniowiecznej ekonomii.


Gra opiera się na potężnym trójwymiarowym silniku graficznym. Jednak jak widać na screenshotach i filmiku, poziom detali nie powala na kolana. Miejscami gra jest brzydka i kanciasta. Ma to jednak swoje zalety, ponieważ pozwala na prezentowanie ogromnych bitew z udziałem dość sporej liczby jednostek. Warto też zwrócić uwagę na rozbudowaną fizykę, dzięki której twierdze niszczone są dynamicznie i w miarę realistycznie.

Nie wiem na jak długo gra będzie oferowana za darmo, warto zatem pobrać ważący ponad pół gigabajta plik z App Store już teraz i przekonać się samemu, czy Twierdza na iPada jest tak samo wciągająca jak jej komputerowy odpowiednik. Jeżeli w którymś momencie rozgrywki utkniecie w martwym punkcie, to warto zerknąć na serię filmików z samouczkami.

Zobacz również: Techgadka: rozczarowania 2014 roku

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Apple:

Icebreaker: A Viking Voyage za darmo w App Store! Promocja na Alien Shootera w App Store Chwilowa promocja na Audiko Ringtones PRO, warto skorzystać jeżeli chcesz darmowe dzwonki na iPhone’a! EPOCH 2 za darmo w App Store Dobroczynny wpływ App Store na życie Europejczyków Dwie ciekawe promocje z App Store Premiera Bioshock w App Store coraz bliżej! Duża obniżka cen gier z serii Anomaly w App Store Table Tennis Touch o połowę tańszy w App Store Pou do pobrania za darmo z App Store! Ulotka z datą premiery i cenami iPhone 6? Płatna wersja VLC Streamera do pobrania za darmo z App Store! Z MyBrushes Pro możesz rysować na iPadzie jak profesjonalista Paper Camera zupełnie za darmo z App Store! Skorzystaj z promocji i zagraj w Jengę na iPadzie Piracka promocja na Assassin's Creed w App Store. Bierzcie póki jest za darmo! Motion Tennis - gratka dla użytkowników Apple TV Civilization Revolution 2 zadebiutowało w App Store! Chcesz zagrać z przyjacielem na iPadzie? Sprawdź te dwie gry! Moment - sprawdź, jak mocno jesteś uzależniony od iPhone’a! Premiera Stronghold 3: The Campaigns w App Store. Jest drogi i tylko na iPada! Letnia promocja Electronic Arts - 40 tytułów za dolara w App Store! Fish Out Of Water oraz inne hity Halfbrick Studios za darmo w App Store! Znamy już datę premiery World of Tanks: Blitz!