Vainglory - zaprezentowana na konferencji Apple’a gra wykorzysta technologię Metal

Gry z kategorii MOBA z roku na rok stają się coraz bardziej popularne. Takie tytuły jak League of Legends oraz DOTA 2 skupiają wokół siebie miliony aktywnych graczy. Urządzenia mobilne również mogą pochwalić się ciekawymi tytułami z tego gatunku, ale wszystko wskazuje na to, że zapowiedziana podczas konferencji Apple gra Vainglory wygryzie konkurencje w dniu premiery.

Heroes of Order & Chaos lub Fates Forever to bardzo fajne i dopracowane gry na urządzenia mobilne, jednak to nie one zostały wytypowane do zaprezentowania nowej technologii Metal podczas niedawnej konferencji Apple’a. Okazuje się bowiem, że to Vainglory będzie mogło w dniu premiery nowych iPhonów błyszczeć najbardziej.

Zasady gry Vainglory nie odbiegają do ogólnie przyjętego w MOBA schematu. Dwie drużyny postaci o różnych umiejętnościach będą zmagać się na obszernej arenie. Celem jest zniszczenie ogromnego kryształu w bazie wroga. Działaniom ofensywnym będą przeciwstawiać się wieże obronne oraz oddziały sterowane przez komputerowe AI.

Do zabawy wciągnięte zostaną także neutralne jednostki ukryte w dżungli. Jednym z nich będzie potężny Kraken. Drużyna która ujarzmi bestię w nagrodę otrzyma możliwość wykorzystania go do oblegania bazy wroga. Dzięki wsparciu technologii Metal, nowe iPhony będą mogły wygenerować świat składający się z 1.3 miliona wielokątów w imponujących 60 klatkach na sekundę. Całość okraszona zostanie efektami świetlnymi oraz ponad setką animowanych postaci.

Co warte podkreślenia, za Vainglory stoją byli pracownicy takich firm jak Rockstar Games, Riot Games, Blizzard lub Electronic Arts. Należy spodziewać się zatem produktu dopracowanego pod każdym względem. O kunszcie pracy wspomnianej ekipy będzie można przekonać się już w przyszłym miesiącu.

Zobacz również: Techgadka: rozczarowania 2014 roku

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Apple:

Pierwszy iPhone, czyli "telefon bez klawiatury, którego nikt nie zechce" Apple Watch: to samo, ale lepiej. Pod każdym względem Apple Watch oficjalnie. Wreszcie doczekaliśmy się zegarka Apple Nowa porcja filmów i zdjęć z włączonym iPhone'em 6. Smartfon dostanie dodatkowy wiersz ikon Czy tak będzie wyglądał iWatch? Premiera Bioshock w App Store. Jest drogo i nie każdy zagra! Stronghold 3 za darmo po 2 miesiącach od premiery! Icebreaker: A Viking Voyage za darmo w App Store! Promocja na Alien Shootera w App Store Chwilowa promocja na Audiko Ringtones PRO, warto skorzystać jeżeli chcesz darmowe dzwonki na iPhone’a! EPOCH 2 za darmo w App Store Dobroczynny wpływ App Store na życie Europejczyków Dwie ciekawe promocje z App Store Premiera Bioshock w App Store coraz bliżej! Duża obniżka cen gier z serii Anomaly w App Store Table Tennis Touch o połowę tańszy w App Store Pou do pobrania za darmo z App Store! Ulotka z datą premiery i cenami iPhone 6? Płatna wersja VLC Streamera do pobrania za darmo z App Store! Z MyBrushes Pro możesz rysować na iPadzie jak profesjonalista Paper Camera zupełnie za darmo z App Store! Skorzystaj z promocji i zagraj w Jengę na iPadzie Piracka promocja na Assassin's Creed w App Store. Bierzcie póki jest za darmo! Motion Tennis - gratka dla użytkowników Apple TV