Lista pierwszych gier na iOS’a które wykorzystują technologię Metal

Nowy iOS wprowadzi nieco zamieszania do App Store’a. Wielu developerów w najbliższych dniach będzie aktualizować swoje aplikacje, aby wykorzystać nowe funkcje „ósemki”. Z punktu widzenia graczy, najbardziej widoczne będzie wsparcie dla technologii Metal. W rozwinięciu znajdziecie listę darmowych gier, które już przeszły stosowny lifting.

Czym jest Metal? To nowa technologia graficzna dla twórców gier, pozwalająca wprowadzić na urządzenia mobilne gry 3D w jakości znanej z konsol. Sama definicja jest trochę naciągana, ale prawdą jest że po aktualizacji komponentów SpriteKit oraz SceneKit wygląd wielu gier ulegnie widocznej poprawie. Usprawnienia obejmą również komunikację pomiędzy iOS 8 oraz chipem A7 lub A8, dzięki czemu gry będą działać płynniej.

Jeżeli macie iPhone’a 5S lub jakimś cudem weszliście w posiadanie „szóstki”, to poniższa lista zaktualizowanych gier jest zdecydowanie dla Was. Pamiętajcie, że na waszych urządzeniach musi być zainstalowany iOS 8, w przeciwnym razie nie zaobserwujecie żadnych zmian. Tytuły aplikacji dla waszej wygody podlinkowałem do sklepu Apple’a.

Asphalt 8: Airborne

Wyścigi Gameloftu już przed aktualizacja mogły poszczycić się jedną z najlepszych grafik w App Store. Wykorzystanie technologii Metal to naturalny proces dla tej aplikacji.

Mr Crab


W tej grze gracz wciela się w postać tytułowego Pana Kraba, który musi uratować swoje dzieci przed okrutnym losem. Prosta i całkiem fajnie wyglądająca platformówka dla całej rodziny.

Epic Zen Garden

Aplikację tę trudno nazwać grą. Epic Zen Garden to swoiste demo, ukazujące moc silnika Unreal Engine 4 na iOS 8. Wygląda fantastycznie.

Beach Buggy Racing


Gry wyścigowe z pewnością wykorzystają najlepiej dobrodziejstwa technologii Metal. W tym przypadku podkreślono komiksowy klimat gry oraz podkręcono dynamikę zabawy.

Zobacz również: Techgadka: rozczarowania 2014 roku

Plunder Pirates


Wspierana przez twórców Angry Birds ekipa Midoki stworzyła piracką strategię na wzór popularnego Clash of Clans. Technologia Metal widoczna w szczególności przy animacjach wody.

Oczywiście z każdą kolejna godziną w App Store będą pojawiać się kolejne aktualizacje najpopularniejszych gier i aplikacji. Sprawdźcie zatem czy wasze ulubione tytuły otrzymały już wsparcie dla technologii Metal. Miłego grania!

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Apple:

Pierwszy iPhone, czyli "telefon bez klawiatury, którego nikt nie zechce" Pierwsza gra na Apple Watch sporym zagrożeniem dla użytkowników! Apple wytarło podłogę konkurencją, tylko Wy tego nie rozumiecie! Apple Watch: to samo, ale lepiej. Pod każdym względem Vainglory - zaprezentowana na konferencji Apple’a gra wykorzysta technologię Metal Apple Watch oficjalnie. Wreszcie doczekaliśmy się zegarka Apple Nowa porcja filmów i zdjęć z włączonym iPhone'em 6. Smartfon dostanie dodatkowy wiersz ikon Czy tak będzie wyglądał iWatch? Premiera Bioshock w App Store. Jest drogo i nie każdy zagra! Stronghold 3 za darmo po 2 miesiącach od premiery! Icebreaker: A Viking Voyage za darmo w App Store! Promocja na Alien Shootera w App Store Chwilowa promocja na Audiko Ringtones PRO, warto skorzystać jeżeli chcesz darmowe dzwonki na iPhone’a! EPOCH 2 za darmo w App Store Dobroczynny wpływ App Store na życie Europejczyków Dwie ciekawe promocje z App Store Premiera Bioshock w App Store coraz bliżej! Duża obniżka cen gier z serii Anomaly w App Store Table Tennis Touch o połowę tańszy w App Store Pou do pobrania za darmo z App Store! Ulotka z datą premiery i cenami iPhone 6? Płatna wersja VLC Streamera do pobrania za darmo z App Store! Z MyBrushes Pro możesz rysować na iPadzie jak profesjonalista Paper Camera zupełnie za darmo z App Store!