Co jest, doktorku? Czyli jak Zynga ratuje się klonem Temple Run

Tajemnicą poliszynela jest kiepska (jak na standardy takiej korporacji) sytuacja finansowa Zyngi. Po zamknięciu kilku oddziałów, firma przystąpiła do kolejnego ataku na portfele mobilnych graczy. Czy w skoku na kasę pomoże im Królik Bugs? Czy ktoś jara się jeszcze runnerami?

Twórcy Farmville’a mają wiele problemów do rozwiązania. Spadająca liczba graczy oraz mniejsze niż zakładano zyski to złe sygnały dla akcjonariuszy Zyngi. W ogólnym założeniu firma ma się rozwijać, a liczby z roku na rok mają być większe. Tak się jednak nie dzieje, dlatego też designerzy postawili na sprawdzony na rynku mobilny pomysł.


Looney Tunes Dash ma być panaceum na wszelkie problemy jakie trawią Zyngę. Uznana marka (bohaterowie kreskówek Warner Brothers) oraz mechanika gry Temple Run mają zapewnić napływ graczy oraz gotówki. Od premiery minęło już prawie 3 tygodnie i jak na razie trudno powiedzieć, aby gra okazała się ogromnym sukcesem. W wielu krajach (również w Polsce) gra przebiła się do Top 3 najczęściej pobieranych gier. Jednak na najważniejszym rynku jakim są Stany Zjednoczone, produkt Zyngi ma problemy z wejściem do pierwszej dziesiątki.

Jeszcze słabiej wypadają rankingi dla najlepiej zarabiających aplikacji. Looney Tunes Dash w USA wypadł poza czołową 50. Jeżeli spadkowa tendencja nadal się utrzyma, zakładanego sukcesu nie będzie. Problemem z pewnością nie jest jednak jakość samej aplikacji lub zbyt nachalny model mikrotranskacji. Gra jest bardzo dopracowana i rozbudowana jak na standardy runnerów.


Bajkowa oprawa graficzna oraz humor rodem z kreskówek Looney Tunes potrafią przykuć do ekranu telefonu lub tabletu. Projektantom udało się doskonale wykorzystać Królika Bugsa do mechaniki znanej z Temple Run. O zaletach aplikacji możecie przekonać się sami, pobierając grę za darmo z Google Play lub App Store.

Rodzi się jednak pytanie. Czy wszelkiej maści runnery nie znudziły się już graczom? W obu mobilnych sklepach znaleźć można setki gier tego typu, a co najmniej kilka z nich prezentuje światowy poziom. Być może Zynga popełniła błąd i największą osobowość (Królik Bugs) filmu rysunkowego wszech czasów należało wykorzystać do gry przygodowej lub zakręconej zręcznościówki?

Zobacz również: Appshaker 104

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aplikacje:

Zanim zatopiliśmy się w Ingressie [część 2] Zanim zatopiliśmy się w Ingressie, część 1 EarthCore: Shattered Elements - wrażenia z beta testów Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Leappy Dog, Pixel Battery Saver i Run Sackboy! Run! Appshaker Komórkomania #104 - Godfire, MAPS.ME Pro, czynne 24h i inne Najlepsze gry 2014 według Zbyszka Kowala Te aplikacje na Androida zbierają o Tobie najwięcej informacji Icebreaker w jednodniowej promocji na urządzenia z iOS Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Wallrox, Taekwondo Game i Looney Tunes Dash! Świąteczne obniżki w sklepach z aplikacjami Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Next Lock Screen, MSN Kuchnia i SimCity BuildIt 5 lat z Wściekłymi Ptakami! MeteoEarth na iPady oraz iPhony za darmo przez jeden dzień! Gangstar Vegas za darmo w Google Play oraz App Store Premiera Hearthstone Heroes of Warcraft w Google Play Honor 6 Plus oficjalnie. Świetny sprzęt Huaweia z podwójnym aparatem Najlepsze gry mobilne 2014 roku Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Minima, Jet Car Stunts 2 i Mad Bullets Appshaker Komórkomanii #103 - The Banner Saga, Dots and Boxes i inne Oddworld: Stranger's Wrath - ta gra sprawdzi moc twojego smartfona Heroes of Might and Magic 3 w styczniu na tabletach! Mobilnym deweloperem być... Call of Duty: Heroes - klon Clash of Clans który przerósł oryginał! Lumia Camera 5 uchwycona na wideo. Prezentuje się naprawdę nieźle

Popularne w tym tygodniu:

Ekrany 18:9 nabierają jeszcze więcej sensu. YouTube w końcu aktualizuje swoją aplikację Files Go, czyli Google będzie miał własnego menedżera plików Apple Clips 2.0 już jest. Zostałem hologramem z "Gwiezdnych wojen" SkyCash - szkoda, że tak świetna usługa ma tak skopaną aplikację Fałszywy WhattsApp w sklepie Play pobrany ponad milion razy Face ID nie zadziała w niektórych aplikacjach polskich banków. Użytkownicy muszą korzystać z PIN-u