Minecraft: Pocket Edition - musisz zagrać jeżeli nie chcesz być popkulturowym outsiderem

O tym, że Minecraft jest bardzo popularnym trendem wśród mobilnych graczy wiedzieli wszyscy. Nikt jednak nie potrafił doprecyzować, jak duża jest społeczność skupiona wokół dzieła Mojang. Dzisiaj możemy już bez problemu określić liczbę graczy mobilnego Minecrafta. Wynik jest zatrważający.

Minecraft to jeden z niewielu tytułów na rynku, któremu nie dałem jeszcze szansy. Tego typu zabawa nie do końca do mnie przemawia. Zgodnie jednak z informacjami płynącymi z firmy Mojang, odmawiając wizyty w świecie Minecrafta, pomału staje się popkulturowym outsiderem. Dlaczego?


Według najnowszych danych, liczba pobrań mobilnego Minecrafta przekroczyła właśnie 30 milionów. Wydawać by się mogło, że w dobie darmowych aplikacji takie statystyki nie robią na nikim wrażania. W odróżnieniu jednak od wielu gier free-to-play, każda pobrana kopia gry oznacza 7 dolarów przychodu.

Nie wiele mobilnych gier wygenerowało przychody w wysokości 210 milionów dolarów (łącznie iOS, Android, Winows Phone) dla swojego producenta. Co ciekawe, Minecraft świetnie radzi sobie również na innych platformach. 9 stycznia bieżącego roku na serwerach zalogowanych było ponad milion graczy jednocześnie!


Ponadto okazało się, że niemal połowa wszystkich graczy owego rekordowego dnia bawiła się w trybie dla pojedynczego gracza. Informacja ta zadaje kłam obiegowej opinii, że Minecraft to aplikacja dla miłośników rozgrywki sieciowej. Jak widać zatem, popularność Minecrafta nie maleje. Microsoft zrobił doskonały interes wykupując studio Mojang za 2,5 miliarda dolarów.

Warto również przypomnieć, że pierwsza wersja Minecraft: Pocket Edition była dużo uboższa od komputerowego odpowiednika. Limit graczy na serwerach, ograniczona kraina lub brak podziemi nie zachęcał do instalowania aplikacji na telefonach. Jednak kolejne aktualizacje nadrobiły braki wprowadzając z czasem elementy niedostępne na PC lub konsolach.

Zobacz również: Appshaker 104

Podziel się:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Aplikacje:

Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Falcon Pro 3, NinJump Dash i N.O.V.A. 3 za darmo RGB Express - zabawa w kuriera w małym cukierkowym świecie Zanim zatopiliśmy się w Ingressie [część 2] Rekordowe zarobki w App Store już na początku roku Chcesz płatną aplikację za darmo z App Store? Apple otwiera furtkę! Planowałeś zakupy w App Store? Decyduj się szybko, nadchodzi podwyżka! Jeśli masz smartfona z Windows Phone, to zainteresuj się tymi aplikacjami i grami Flockers - świetny klon kultowych Lemingów za tydzień w App Store Zanim zatopiliśmy się w Ingressie, część 1 Co jest, doktorku? Czyli jak Zynga ratuje się klonem Temple Run EarthCore: Shattered Elements - wrażenia z beta testów Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Leappy Dog, Pixel Battery Saver i Run Sackboy! Run! Appshaker Komórkomania #104 - Godfire, MAPS.ME Pro, czynne 24h i inne Najlepsze gry 2014 według Zbyszka Kowala Te aplikacje na Androida zbierają o Tobie najwięcej informacji Icebreaker w jednodniowej promocji na urządzenia z iOS Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Wallrox, Taekwondo Game i Looney Tunes Dash! Świąteczne obniżki w sklepach z aplikacjami Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Next Lock Screen, MSN Kuchnia i SimCity BuildIt 5 lat z Wściekłymi Ptakami! MeteoEarth na iPady oraz iPhony za darmo przez jeden dzień! Gangstar Vegas za darmo w Google Play oraz App Store Premiera Hearthstone Heroes of Warcraft w Google Play Honor 6 Plus oficjalnie. Świetny sprzęt Huaweia z podwójnym aparatem

Popularne w tym tygodniu:

Ekrany 18:9 nabierają jeszcze więcej sensu. YouTube w końcu aktualizuje swoją aplikację Files Go, czyli Google będzie miał własnego menedżera plików Apple Clips 2.0 już jest. Zostałem hologramem z "Gwiezdnych wojen" SkyCash - szkoda, że tak świetna usługa ma tak skopaną aplikację Fałszywy WhattsApp w sklepie Play pobrany ponad milion razy Face ID nie zadziała w niektórych aplikacjach polskich banków. Użytkownicy muszą korzystać z PIN-u