Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Real Boxing 2 CREED, Prey Anti Theft oraz Lost Echo

Ten artykuł ma 3 strony:

GRY:

Last Horizon – Płatna

Dzieło Noodlecake Studios to bardzo ciekawa gra zręcznościowa w której gracz wciela się w pilota statku kosmicznego. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że jest to ostatni statek z pasażerami stojącej na skraju wymarcia cywilizacji. Zebrana na pokładzie statku garstka osób musi odnaleźć nową planetę, aby zapewnić przetrwanie swoje rasie.

Akcję gry obserwujemy na dwuwymiarowej planszy, która prezentuję obszerną galaktykę. Jej kształt każdorazowo jest generowany losowo, zatem za każdym razem gdy ruszamy na eksploracje czeka nas inne wyzwanie. Manewrowanie statkiem jest dość trudne, zważywszy na działanie grawitacji otaczających nas planet oraz czarnych dziur.

W czasie podnóży na wymarzoną planetę musimy odwiedzać inne zamieszkałe światy, w celu zdobywania surowców niezbędnych do przetrwania. Jeżeli okażemy się zbyt zachłanni i zabierzemy za dużo surowców, wtedy mieszkańcy danego świata ruszają za nami w pościg. Po drodze możemy natknąć się także na kosmicznych piratów chcących nas okraść. Jak widać przetrwanie w kosmosie to zadanie dość karkołomne.

RAVENMARK: Scourge – Płatna

Strategia turowa, która swoją premierę miała kilka miesięcy temu na PC. Teraz trafia na urządzenia mobilne w nieco okrojonej formie, ale za to z dostosowanym sterowaniem dla smartrfonów oraz tabletów. Opracowana przez programistów z Singapuru gra zaskakuje obszernym wątkiem fabularnym. Niestety cena jaką trzeba zapłacić za pobranie aplikacji jest dość wysoka.

Zobacz również: Appshaker 101

Gracze przenoszeni są do świata Eclisse, w którym siły Imperium Estellion muszą zmierzyć się z powracającym do dawnej potęgi królestwem Kaysan. Całość uzupełniają jeszcze plemiona barbarzyńców oraz frakcja naukowców z krainy Estore. Gra pozwala zagrać obiema stronami konfliktu, dzięki czemu produkcja Witching Hour Studios wystarczy na nieco dłużej.

Bitwy rozgrywane są w systemie turowym. Przed potyczką wydajemy rozkazy, a następnie biernie obserwujemy realizację naszych założeń taktycznych. Gracz musi przewidywać ruchy przeciwnika oraz z rozwagą wykorzystywać ukształtowanie terenu oraz formację swoich wojsk. Co ciekawe, nasze oddziały gromadzą punkty doświadczenia dzięki którym rozwijamy ich umiejętności specjalne.

Lost Echo – Płatna

Proces wydawniczy tej gry przebiegał dość niestandardowo jak na gry mobilne. Gra zadebiutowała w App Store w 2013 roku. Rok później jakość tej trójwymiarowej przygodówki typu point’n’click mogli przetestować użytkownicy Windows Phone’a. Na premierę w Google Play natomiast przyszło nam poczekać ponad 2 lata. Zdecydowanie jednak warto!

Jak na rasową grę przygodową przystało, Lost Echo oferuje mocno zakręcony wątek fabularny. Gracz wciela się w postać Grega, który po wyjściu ze szpitala próbuje ustalić kto stoi za zniknięciem jego dziewczyny. Ukochana głównego bohatera dosłownie rozpłynęła się w powietrzu na jego oczach. Co ciekawe, nikt z otoczenia Grega nie pamięta Chloe.

Zabawę rozpoczynamy od eksploracji przepięknie zaprojektowanych lokacji w poszukiwaniu śladów lub wskazówek wyjaśniających zaginięcie Chloe. Dodatkowo prowadzimy rozmowy z napotkanymi postaciami oraz rozwiązujemy proste zagadki logiczne. Ciekawym urozmaiceniem są mini gry, które dobrze komponują się z interfejsem tap’n’hold.

Kontynuuj czytanie na kolejnych stronach:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aplikacje:

Microsoft AppComparison to aplikacja na Androida, której brakowało od samego początku Real Boxing 2 Creed - Polacy znów pokazali światu, jak się robi gry [Android i iOS] Lost Echo - tytuł który brzmi lepiej, niż sama gra 5 zaawansowanych graficznie gier, które wycisną ostatnie soki z Twojego smartfona [Android, iOS i Windows Phone] Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Pola, Star Wars Battlefront Companion oraz Mobile Strike Gry, na które nie wydasz więcej niż 5 zł - cz. 5 [Android i iOS] Pokémon GO - japońskie stworki wkraczają w rozszerzoną rzeczywistość [wideo] Shooty Skies - samoloty twórców Crossy Road lądują na smartfonach i tabletach [Android i iOS] "Tinder do bójek" - osoby stojące za projektem Rumblr przypadkiem odkryły nową niszę Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: LeYek WiFi, Fallout CHAT oraz Sniper X With Jason Statham 5 symulatorów na smartfony i tablety [Android, iOS i Windows Phone] Oto Poczta O2. Weź udział w testach, a będziesz miał wpływ na rozwój nowej aplikacji pocztowej Cloud Chasers - gra z przesłaniem i fabułą, którą zbudujesz sam [Android i iOS] Google Inbox dzięki funkcji Smart Reply będzie "sam" odpowiadać na maile Who’s Down to nowa społecznościówka Google'a. Fajny pomysł, ale raczej bez szans na sukces 5 bijatyk, które rozładują poniedziałkowy stres [Android, iOS i Windows Phone] Snapchat może od teraz używać Waszych zdjęć do własnych celów [Aktualizacja] OnePlusa nie interesują tylko smartfony. Reflexion to bardzo ciekawa aplikacja fotograficzna Poszukiwacze przygód chwytają za smartfony i tablety! Oto 5 gier przygodowych, w które musicie zagrać Sztuka i rozrywka w jednym. Czarodziejski Flet, czyli gra logiczna niekoniecznie dla fanów opery Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Czarodziejski Flet, Boomerang oraz Sonic Dash 2 Instagram prezentuje nową aplikację dla zwolenników ruchomych zdjęć - Boomerang 5 przygodowych łamigłówek w stylu point'n'click Minecraft Story Mode: The Order of The Stone, czyli ile w grze jest... gry? [Android, iOS]

Popularne w tym tygodniu:

Spełnij swoje marzenia